Historické stany

Jsou vyráběny z klasické bavlněné stanovky o váze 300g/m2 nebo 400g/m2 - podle přání zákazníka. Obecně lze říci, že firma CONDOR podle dodaného nákresu ušije jakýkoliv stan libovolného tvaru i velikosti. V současné době dodává šermířským a historickým klubům kruhové stany od průměru 6 metrů. Maximální průměr stanu může být 12 metrů.
Stany jsou vyráběny jako 6 - 14 boké (podle velikosti i přání zákazníka). Všechny stany mají zvlášť oddělenou střechu (u větších stanů je střecha ze dvou částí) a bočnice, které se skládají z několika kusů. Každý stan je tedy vlastně variabilní stavebnice, kdy lze odstraněním části bočnice vyrobit např. občerstvovací stan a přesunutím a zavěšením bočnice uvnitř vytvořit přepážku - a oddělit tak např. kuchyňku či přípravnu.
Další možnost je postavení libovolně velikého oválného stanu - kruhový stan se rozdělí na dvě poloviny, mezi které se vsunou díly rovné střechy a bočnic. Variabilita a možnosti jsou skutečně velké.
Všechny stany se dodávají včetně konstrukce - ta se skládá buď ze středové tyče a patřičného počtu tyčí obvodových (+ úvazy), nebo ze stavebnicové pevné konstrukce á la stan Mallorca. Tato pevná konstrukce je vhodná i pro postavení stanu na asfaltové či betonové ploše, ale hodí se nejvýše pro stany šestiboké do maximálního průměru 6,5 metru. Všechny tyče ke konstrukcím je možno dodat i jako skládací a lze je pak dopravovat i na zahrádce osobního auta.
U těchto stanů nezveřejňujeme ceník, neboť se takřka vždy jedná o více či méně individuální zakázku a podrobnosti včetně ceny se dohadují pro každý případ zvlášť. Orientačně uvedeme, že 6 boký stan od průměru 6 metrů, zhotovený z barevné stanovky o gramáži 300g/m2, vyjde cca na 30.000.- Kč včetně konstrukce a DPH; 14 boký stan o průměru 12 metrů z bílé stanovky stejné gramáže - a opět včetně kompletní konstrukce a DPH stojí cca 50.000.- Kč.
Pokud budete mít zájem, spojte se e-mailem nebo telefonicky. Určitě se dohodneme a dojednáme podrobnosti.