Úvodem

Ke každému delšímu (ale jistě i kratšímu) pobytu v přírodě neodmyslitelně patří vaření. Ať už se jedná jen o instantní polévku či kávu nebo čaj, případně kompletní menu včetně pudingu, vždy je nutné to na něčem a někde ukuchtit. Samozřejmě - nejjednodušší je rozdělat oheň, postavit stojan na kotlík či ešus - a už to bublá.
Jenže ne všude si můžeme dovolit oheň rozdělat (lesy obecně, pak zejména CHKO), přičemž "oheň" z vařiče je víceméně tolerován. Také tam, kde oheň smíme rozdělat, můžeme dojít k názoru, že na hrnek kafe je to zbytečná dřina.
A od toho tu jsou vařiče.
Protože prodáváme výhradně české výrobky, nebudou ani vařiče výjimkou. Ze širokého spektra nabídky na trhu jsme vybrali jako zástupce malých přenosných vařičů na propan-butan výrobek jablonecké firmy VAR - je to stejnojmenný vařič VAR 2 s příslušenstvím, ke kterému patří i třeba ešus nebo kotlík.
Do stejné kategorie patří i vtipný vynález berounské firmy CONDOR - liší se ale palivem, kterým je v tomto případě obyčejné dřevo. Odtud vznikl i jeho název - Dřívkáč.
Pro delší pobyt na jednom místě - ať už v kempu, či na chatě - se spíše hodí douvařiče na propan-butanovou bombu o obsahu 2 kg. Ty už léta úspěšně vyrábí roudnická Meva a my zde představujeme dva jejich zástupce - vařiče Picamp a Lipno.
Do kategorie stabilních vařičů patří průmyslový vařič Mega Zeus. Má široké spektrum využití, v nabídce ho uvádíme hlavně ale z důvodu jeho nesporného přínosu na táborech.
Na doplnění plynového sortimentu nabízíme i punčoškovou lampu a propan-butanové teplomety Ardent a BRI- oba vyrábí rovněž Meva.

Navštivte také naše další sekce:
Batohy Letní tábor Pláštěnky Bundy Stany Teepee Spacáky


zpět

Počet přístupů na tyto stránky od 25.11.2003:  [CNW:Counter]